Terasų gamyba

terasų gamyba

Terasa – viena iš pagrindinių laisvalaikio kieme leidimo vietų. Čia jauku ilsėtis po dienos darbų, žavėtis kaskart vis kitokiais gamtos vaizdais: palydėti besileidžiančią saulę, stebėti besiskleidžiančius rožės pumpurus ar skristi besimokančius mažuosius kiemo čiulbėtojus. Terasoje veiklos atranda bet kokio amžiaus šeimos nariai, ten visuomet mėgsta užsukti besisvečiuojantys draugai. Tačiau terasa ir savo vaizdu, ir techninėmis savybėmis turėtų būti patraukli, tvarkinga, saugi, kad tai taptų mėgiama vieta.

Yra keletas dalykų, kurie terasos kokybei bei ilgaamžiškumui turės tikrai nemažos įtakos. Tai – ne tik pati terasų gamyba, jos procesas, bet ir tinkamiausios terasai vietos, ir medžiagų parinkimas, ir, žinoma, pati darbų eiga. Visa tai – vertingos konsultacijos bei terasos gamyba – priklauso nuo ją statančio meistro. Pirmiausia mūsų meistras gali patarti, kokia vieta jai būtų tinkamiausia, atsižvelgiant į buvimo joje metą, ko tikimasi iš terasos – saulės šilumos ar, atvirkščiai, pavėsio. Be to, mes suteiksime naudingos informacijos apie dokumentalius dalykus – ar reikalingas terasos statybai leidimas ir kt. Juk terasos gali būti ir stiklintos, ir atviro tipo, o kartais jos statomos su stogeliu – pagal tai sprendžiasi leidimų reikalingumas. Apie visa tai papasakos mūsų meistras, turintis žinių bei įgūdžių terasų gamybos srityje.

Atskiras ir labai svarbus terasos gamybos aspektas – terasai naudojamų medžiagų parinkimas. Mūsų darbuotojai, turintys ilgametę tokių darbų atlikimo patirtį, naudoja tik kokybiškas, ilgaamžes medžiagas, atsižvelgdami į itin svarbų medienos apdirbimo, impregnavimo etapą, t.y. jos pavertimo į kuo ilgesnį laiką atsparia gamtos veiksniams. Terasai yra tinkama tik tokia mediena, kuri nepelytų, nepūtų, joje nesiveistų grybeliai. Mediena, naudojama  terasų gamybai, turi išlikti patrauklios išvaizdos, nepasikeisti kuo daugiau metų; tinkamai parinkta ji  nesiplečia, nesitraukia, neskilinėja ir nesikraipo.

Taigi – terasų gamyba yra sudėtingas procesas, nes tokiam statiniui yra keliami labai dideli reikalavimai. Nė kiek nemažiau svarbu, kad terasa būtų saugi – drėgnos grindys nebūtų slidžios, o tam tikros konstrukcijos nelūžinėtų ir tokiu būdu nesužeistų. Ar terasa juos atlaikys, priklauso tik nuo ją statančio meistro, tolesnis jos likimas jau atiduodamas į šeimininkų rankas, nes nuo jų priežiūros priklausys ir terasos vaizdas, ir saugumas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>