Kai vamzdynų valymas pamirštas, laukia problemos…

vamzdynų valymasUžlieti butai ir to pasekoje sukelti rūpesčiai kaimynams, gyvenantiems po mumis – štai kas mus gąsdina. Jei gyvename ne pirmos jaunystės name, kur vamzdžiai, rodos, šimtą metų nekeisti, vaizdžiai tariant, tai bijome, kad negautume iš kaimynų solidžios sąskaitėlės už buto remontą. To baiminasi tie, kas savo buto nėra apdraudę. Baimė gali būti ir atvirkščia, kad užlies kaimynas mus. Kaip žinoti, kada jau reikalingas vamzdynų valymas? Pirmiausia reikėtų paminėti, kad gali užsikimšti ne tik buto vamzdynas, bet pačio daugiabučio vamzdynas ir tada jau pumpuok nepumpaves su ta mažutyte pompa savo virtuvės kriauklę, vis tiek vanduo lengvai nesubėgs ten, kur turėtų. Va tada ir reikalingi meistrai, kuriems vamzdynų valymas yra ne iššūkis, o kasdienis darbas. Tiesa, iškvietimų jie gauna ne tik iš daugiabučių, bet ir iš nuosavų namų, ir net iš įmonių. Kas sąlygoja vamzdynų užsikišimą yra aišku. Dažniausiai sulaukiamos dvi problemos: vamzdžių užkalkėjimas ir mažas praeinamumas ir kitas dalykas – susidaręs kamštis dėl netinkamo žmonių elgesio. Netinkamu elgesiu gali būti laikomas įvarių dalykų metimas / pilimas į vamzdžius, nors to daryti ir negalima. Buityje pasitaiko tokių atvejų, kai kavos tirščiai nuolatos keliaują į virtuvės kriauklę. Pasitaiko, kai panaudotas aliejus iš keptuvės pilamas tiesiai į unitazą, galvojant, kad ten vamzdis platesnis nei kraiuklės ir pasekmių nebus. Toks elgesys ir mąstymas yra netoleruotinas, nes turi neigiamas pasekmes. Vamzdynuose tokie dalykai kaupiasi, nusėda ir prie jų limpa vis kiti nešvarumai. Kaupiasi, kaupiasi ir galiausiai turime tą nelaimingąjį, kuriam reikalingas vamzdynų valymas.

Jei vamzdynų valymas reikalingas konkrečiame bute, tai buto gyventojai už tai ir atsiskaito su paslaugos tiekėjais. Kai užsikemša kokios nors laiptinės vamzdynas, tada jau yra daugiau varinatų. Gali būti vamzdynų valymas apmokėtas iš tos vienos laiptinės visų aukštų gyventojų, gali paslauga būti sumokėta ir visos namo bendrijos pastangomis. Tai priklauso nuo susitarimo bendruomenėje. Problemų sprendimai sudaromi skirtingai, nes nėra taip, kad visos bendrijos veiktų vienodu vidaus susitarimu. Įmonės, kurios siūlo paslaugą vamzdynų valymas gyventojus aptarnavę įpsėja, kad tam tikras gyvenimo būdas, kai nepaisoma higienos ir kitokių normatyvų, vamzdynas užsikimš iš naujo ir tai ne spėlionė, o pagrįsta tikimybė, jei gyventojai nekeis savo žalingų įpročių. Tai vat, gyvenimo išmintis ir vėl primena, kad pokyčius reikia pradėti nuo savęs, jei nenorime, kad viskas pasikartotų ir vėl atsisuktų prieš mus pačius.

Vamzdynų valymas nėra švarus darbas ir kvapai ne kokie, tad gyventojai turėtų džiaugtis, kad yra džentelmenų, kurie pašalina problemas. Vienas skambutis ir pagalbininkai jau skuba į pagalbą. Taip elgiasi profesionalai, kurie žino, kad užliejus vieną butą gali nukelntėti ir antras, ir trečias, jei nelaimė židinys kokiame ketvirtame daugiabučio aukšte. Jie skuba, kad būtų padaryta kuo mažiau žalos nekilnojamajam turtui, kad žmonių gyvenamosios vietos nepavirstų vienu dideliu tualetu. Internete jau yra sumirgėjusi istorija, kai grįžę namo žmonės dar laiptinėje užuodė smarvę ir galvojo kas gi čia nutiko, o pravėrę buto duris išvydo tikrą siaubą. Tokiais atvejais labai svarbu, kad namo bendrija veiktų atsakingai, kad sutartys su šilumos mazgais ir kitomis reikalingomis įmonėmis / institucijomis būtų nenutrauktos. Geriau jau kokį tarifinį mokestį mokėti nei nelaimės atveju visus namus sugadinti. Deja, yra žmonių, kuriems kito problemos yra svetimos problemos ir su jais bendraujant nerasi nei užuojautos, nei supratimo, nei juo labiau pagalbos. Tad keisdami gyvenamąją vietą įsitikinkite, kad jūsų nauji kaimynai yra geranoriški.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>